Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Niezwykły pokaz filmu „Sonata” od SP 19

Kaliszanie obejrzeli film pt. „Sonata”. Pokaz zorganizowała dyrekcja Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19. Rozmawiano m.in. o pracy aktorów na planie, przygotowywaniu się do odegrania ról, życiu głównego bohatera, jego chorobie i wielkim talencie. Jak podkreśla reżyser, wszystkie sceny w filmie są autentyczne, odzwierciedlają prawdziwe zdarzenia.

„Sonata” to historia Grzegorza, którego lekarze zdiagnozowali jako dziecko autystyczne. Zła diagnoza sprawiła, że zamknął się w swoim świecie. Po latach okazuje się, że cierpi na niedosłuch. Choroba uniemożliwiła mu rozwinięcie talentu muzycznego, jaki posiada. Film pokazuje determinację i wysiłek rodziców w walce o zdrowie chłopca. Dzięki ich staraniom udaje mu się zostać muzykiem. W filmie możemy zobaczyć także m.in. Małgorzatę Foremniak, Łukasza Simlata oraz kaliszankę Barbarę Wypych. Podczas spotkania dyrektor Sylwia Baranowska przypomniała, że w placówce, którą zarządza zostanie utworzone Centrum Wspierające Edukację Włączającą. Na jego działalność Miasto Kalisz otrzymało grant w wysokości 1 087 437,90 złotych. SCWEW, w ramach pilotażowego programu, rozpocznie działalność 1 września.Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą, jako ważne ogniwo systemu edukacji, pozwoli, wykorzystując doświadczenie praktyków, szerzej oraz skuteczniej działać na rzecz aktywizacji osób ze zróżnicowanymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi. Edukacja włączająca to systemowe, wielowymiarowe i wielokierunkowe podejście do edukacji nastawione na dostosowanie wymagań edukacyjnych, warunków nauki, organizacji kształcenia i wychowania do potrzeb oraz możliwości każdego dziecka jako pełnoprawnego uczestnika tego procesu. Celem takiego podejścia jest zwiększanie szans edukacyjnych wszystkich osób uczących się poprzez zapewnienie im warunków do rozwijania indywidualnego potencjału, tak by w przyszłości umożliwić im pełnię rozwoju osobistego na miarę ich możliwości oraz pełne włączenie w życie społeczne. Miasto Kalisz i Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 jako jedyne w województwie wielkopolskim otrzymały grant w ramach projektu „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą”. W sumie środki finansowe przyznano tylko szesnastu podmiotom.

Po seansie odbyło się spotkanie, podczas którego na temat realizacji filmu rozmawiali m.in.: Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza; reżyser Bartosz Blaschke; pochodzący z Kalisza producent Marcin Kurek; odtwórca głównej roli Michałe Sikorski; Grzegorz Płonka, którego historia stała się inspiracją do powstania filmu oraz jego mama Małgorzata Płonka; pracownicy i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19. Spotkanie prowadziła Sylwia Baranowska, dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze