baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Niezwykły seans filmowy „Nocy i Dni” na Rynku Głównym!

Prezydent Krystian Kinastowski zaprasza mieszkańców Kalisza na wyjątkowy seans filmowy „Noce i Dni”!

Już 19 maja, w niedzielny wieczór, na kaliskim Rynku Głównym odbędzie się projekcja plenerowa ekranizacji arcydzieła Marii Dąbrowskiej w reżyserii Jerzego Antczaka.

Zapraszam na wyjątkowy seans na Głównym Rynku. Noce i dnie – film i serial wszech czasów, decyzją widzów wyróżniony Diamentowymi Lwami 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Doceniany w kraju i poza granicami film znakomitego reżysera Jerzego Antczaka z wybitnymi kreacjami wielu aktorów to wspólna propozycja Miasta i kaliskiej młodzieży na niedzielny, majowy wieczór w Kaliszu – informuje prezydent Krystian Kinastowski.

Film, który miał swoją premierę w 1975 roku, po raz pierwszy zaprezentowano kaliszanom w kinie „Oaza”. Zrealizowana z rozmachem produkcja i występujący w niej aktorzy, z Jadwigą Barańską i Jerzym Bińczyckim na czele, zdobyli liczne nagrody na prestiżowych festiwalach, w tym Złote Lwy w Gdańsku i Diamentowe Lwy w Gdyni. Doceniono również muzykę skomponowaną przez Balbemara Kazaneckiego, a słynny „Waltz Barbary” na zawsze wpisał się do historii polskiego kina. „Noce i Dni” były również nominowane do Oscara w kategorii filmu nieanglojęzycznego.

Projekcja w plenerze będzie kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach Roku Marii Dąbrowskiej. Inicjatorem projekcji jest Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Kalisza i okolic!

Żródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze