„Nigdy dość się nie umiera. Aleksander Braude” – wernisaż wystawy

W Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu odbędzie się wernisaż wystawy poświęcony Aleksandrowi Braude – pisarzowi, a także lekarzowi i żołnierzowi związanemu z Kaliszem.

21 września o godzinie 11 w Filii nr 6 MBP zostanie udostępniona ekspozycja w postaci plansz. Znajdą się na nich m.in. biogram Aleksandra Brauda, wiersze publikowane w miesięczniku młodzieży szkolnej „Sztubak”, zdjęcia udostępnione przez córkę poety Julię Braude – Majorowską, zbiór cytatów z książki jego autorstwa „Nigdy dość się nie umiera” oraz listy Aleksandra z publikacji „Dotknięcie czasu. Listy Asnykowców”.

Aleksander Braude urodził się 2 czerwca 1915 roku w Mińsku. Kalisz uważał za swoje miasto rodzinne. Uczył się w Państwowym Gimnazjum im. Adama Asnyka. Tutaj stawiał pierwsze kroki jako współredaktor działu literackiego w szkolnym piśmie „Sztubak”. W wieku 16 lat tłumaczył dzieła starożytnych poetów i myślicieli. Zadebiutował wierszem „Słowo” w 1931 roku. Podpisywał się A. Braude, Al. Braude, A. B., Al., Alfred Zabiński, Azet. Sporadycznie także publikował swoje utwory poetyckie i artykuły w „Gazecie Kaliskiej” i „Ziemi Kaliskiej”. W wieku 75 lat Aleksander Braude wydał książkę „Nigdy dość się nie umiera”, w której opowiedział o całym swoim życiu. Zmarł 5 lipca 1998 roku.

Wystawa jest eksponowana w Filii nr 6 z oddziałem „Izba Pamięci Szczypiorna” Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka. Została przygotowana również wirtualna wersja wystawy, z którą będzie można zapoznać się na stronie internetowej biblioteki oraz na profilu FB.

Źródło: MBP w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter