NIK zdecydowała się zawitać do ratusza – powodem remont gabinetu prezydenta

Po kilku miesięcznej przerwie powraca temat remontu m.in. gabinetu prezydenta naszego miasta. Jeszcze w marcu informowaliśmy, że posłanka Karolina Pawliczak złożyła w sprawie modernizacji wniosek do NIK o szczegółową weryfikację zakupów. Dziś w kaliskim ratuszu miała rozpocząć się kontrola pracowników izby.

Prezes NIK, Marian Banaś zadecydował, że podległy mu organ zajmie się sprawą tzw. “afery gabinetowej”, czyli realizacji przez Urząd Miasta remontu wybranych pomieszczeń wraz z ich wyposażeniem. Kontrolerzy NIK-u mają sprawdzić czy środki przeznaczone na remont zostały wydane w prawidłowy i należyty sposób. Chodzi tu o kwoty około 200 tysięcy złotych, które wzbudziły sporo emocji i lawinę komentarzy w sieci. Prezydent ówcześnie tłumaczył, że remont był niezbędny, zaplanowany jeszcze w 2019 roku, a na koszty wpływ miał również zabytkowy charakter całego obiektu oraz jego sal. „Gabinet prezydenta miasta został wyremontowany na podstawie projektu, sporządzonego przez Aleksandrę Majtkę-Małecką w 2019 roku. Kosztorys inwestorski zakładał ceny brutto: robót 73.496,75 zł i wyposażenia 129.941,07 zł. W wyniku zapytania ofertowego wyłoniono wykonawcę robót remontowych: Przedsiębiorstwo Usługowe – Dorota Lądowska, który zrealizował zadanie za kwotę 52.508,15 zł. W zakresie wyposażenia gabinetu zgodnie z projektem realizowane były dwie umowy: na dostawę i montaż wyposażenia za kwotę 70.948,86 zł, a także na wykonanie, dostawę i montaż mebli gabinetowych za kwotę 73.800,00 zł.”

Innego zdania byli przedstawiciele opozycji, a wśród nich także wspomniana posłanka – Karolina Pawliczak. “Otrzymałam odpowiedź z NIK 23 lutego, czyli zupełnie niedawno dotarła. (…) Ja rozumiem to tak, że ta sprawa zostanie podjęta w czynnościach kontrolnych. Chciałabym jednak dowiedzieć się jaki będzie konkretny termin przeprowadzenia tej kontroli – w związku z tym wystosujemy natychmiastowe pismo zwrotne do prezesa NIK, żeby taki termin nam przedłożył – czy to będzie w I kwartale jeszcze czy w kolejnym. Ważne jest by tę informację otrzymać.” – mówiła o potencjalnej kontroli posłanka jeszcze w marcu. Efekty kontroli mają być znane po zakończeniu wszystkich czynności i udostępnione w Biuletynie Informacji Publicznej.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Balony i butelki, czyli kilkanaście worków porzuconych odpadów na Torowej

19 stycznia 2022

Temat oraz problem zaśmiecania nie jest niestety nowy i choć...

czytaj więcej»

Zwycięstwo na początek 2022 roku

19 stycznia 2022

Siatkarki MKS-u Kalisz udanie rozpoczęły 2022 rok. W piętnastej kolejce...

czytaj więcej»

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

19 stycznia 2022

30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30. finał WOŚP, w...

czytaj więcej»

Rocznica rozstrzelania żołnierzy Armii Krajowej

19 stycznia 2022

W podkaliskim Skarszewie, 19 stycznia 1945 roku, hitlerowcy dokonali rozstrzelania...

czytaj więcej»

Bartłomiej Maćczak poza KKS-em

19 stycznia 2022

Po półtora roku gry w barwach Dumy Kalisza, napastnik Bartłomiej...

czytaj więcej»

“Jeszcze Polska nie zginęła” – wystawa ku pamięci Józefa Wybickiego

19 stycznia 2022

Rok 2022 jest rokiem Józefa Wybickiego. Jego sylwetkę oraz dokonania...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter