baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Niskobudżetowe dni Nowych Skalmierzyc. Powodem sytuacja gospodarcza

Dni Nowych Skalmierzyc miałyby swoją 28. odsłonę. Tryb przypuszczający oznacza, że nie będzie ich w dotychczasowej formule z wysokobudżetowym koncertem z gwiazdami. Powodem tej trudnej i niepopularnej decyzji są oszczędności. Po przestudiowaniu przez burmistrza gminy i miasta Nowe Skalmierzyce kosztów poprzednich festynów a także analizie budżetu uznał on, że rok 2023 nie jest dobrym czasem na organizację tego typu imprez.

W obecnej, nieprzewidywalnej sytuacji gospodarczej chcielibyśmy lokować publiczne środki w głównej mierze w inwestycje infrastrukturalne, proekologiczne czy remontowe. Czas imprez w skali makro powróci, tymczasem zapraszam do uczestnictwa w kilku pomniejszych przedsięwzięciach – informuje burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

To m.in.

  • 27 maja – Motoserce /Stadion M-G/,
  • 4 czerwca – festyn z okazji Dnia Dziecka /Stadion M-G/,
  • 24 czerwca – zawody sportowo-pożarnicze o charakterze pikniku rodzinnego /Stadion M-G/,
  • 8 lipca – zlot pojazdów zabytkowych /Stadion M-G/,
  •  29 lipca – festyn Leżakowanie z Coolturą /Stadion M-G/,
  • 3 września – Dożynki Gminne – Stachursky i Soleo /Ociąż/

    Dofinansowujemy także szereg wydarzeń naszych organizacji pozarządowych, o których będziemy informować na bieżąco. Zapewniam, że nie zabraknie w nich atrakcji pozwalających na dobrą, wspólną zabawę i integrację. 

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: burmistrz gminy i miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze