baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Noc Kupały w Koźminku

21 czerwca w parku przy Dworze w Koźminku odbyła się celebracja Nocy Kupały. Wydarzenie to, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę i Centrum Kultury, przyciągnęło wielu mieszkańców.

Główne atrakcje obejmowały:

  1. Tradycyjne plecenie i puszczanie wianków na wodzie
  2. Występy Kapeli z Kociny i Zespołu Śpiewaczego KOŹMINIACY
  3. Prelekcję etnografa Wojciecha Zjawionego o symbolice i obrzędach Nocy Kupały
  4. Zabawę taneczną z muzyką ludową

Dyrektor Tomasz Potemkowski podkreślił znaczenie kultywowania tradycji ludowych jako sposobu na odnajdywanie własnej tożsamości i harmonii z naturą.

„Kultura ludowa, dawne wierzenia splecione z kalendarzem astronomicznym to wielka przygoda i sposób na poszukiwanie własnej drogi w harmonii z przyrodą. Stawianie pytań i poszukiwanie odpowiedzi, które być może sami znamy, to jeden z naszych obowiązków, obowiązków mieszkańców wsi – aby starać się jak najwięcej ocalić od zapomnienia, jak najwięcej przypomnieć i jak najwięcej przeżyć. Stworzyć ku temu okazję to jedno z naszych zadań”

Wydarzenie nie tylko zapewniło rozrywkę, ale również przyczyniło się do zachowania i promowania lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze