baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Noc Muzeów – bogaty program wydarzeń (Kalisz i okolice)


Już jutro, 18 maja, odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów w Kaliszu i okolicach. Tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ wiele instytucji kulturalnych w mieście przygotowało specjalne atrakcje dla zwiedzających.

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zaprasza na wernisaż wystawy „Początek. W 110-lecie muzeum w Kaliszu”, który odbędzie się o godzinie 20:00. Wystawa będzie prezentować najcenniejsze eksponaty z muzealnych zbiorów, a także opowie historię placówki od jej zarania do czasów współczesnych.


Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprasza na wystawę „Ćwiczenia z uważności” Alicji Bielawskiej i Teresy Starzec, która będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach 18:00-24:00. W programie również pokaz filmu „Film balkonowy” Pawła Łozińskiego o godzinie 21:00.

Były Zakład Karny w Kaliszu udostępni zwiedzającym obiekt dydaktyczny w godzinach 16:00-23:00. Będą dostępne dwie trasy zwiedzania: z przewodnikiem (o pełnych godzinach) oraz samodzielne zwiedzanie.

Cerkiew pw. Św. App. Piotra i Pawła w Kaliszu zaprasza na zwiedzanie w dwóch grupach: o godzinie 17:00 i 18:00.

Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK organizuje spotkanie połączone z pokazem starych slajdów, zdjęć i kronik turystycznych. Spotkanie odbędzie się w godzinach 19:00-23:00 przy ul. Łódzkiej 29a.


Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza na Noc Muzeów w godzinach 17:00-01:00. W programie m.in. otwarcie wystawy „Prześwietlamy park, czyli skaning laserowy parku-arboretum w Gołuchowie”, spacer z leśnikami po parku-arboretum oraz koncert fortepianowy Marii Rutkowskiej i mezzosopranistki Aleksandry Kamińskiej-Rykowskiej.

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku zaprasza na Noc Muzeów w godzinach 18:00-23:00. W programie m.in. warsztaty malowania kawą, spotkanie z artystą Jarosławem Napora, pokazy pracy maszyn parowych i drukarskich, a także specjalne atrakcje dla najmłodszych w Gminnym Ośrodku Kultury.


Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie zaprasza na wieczorną herbatkę z hortiterapeutką Izabelą Piękną, która opowie o aromatycznych naparach i ich walorach smakowych i leczniczych. W trakcie spotkania będzie możliwość degustacji naparów i skomponowania własnej mieszanki.

Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu – Zawodziu zaprasza na Noc Muzeów pod hasłem średniowiecznej duchowości. W programie m.in. prezentacja słowiańskiego obrządku pogrzebowego, pokaz medycyny średniowiecznych cysterek i filozofii romańskich architektów, a także nocne zwiedzanie kościółka świętego Wojciecha z gawędą o dawnych wierzeniach.

To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na nas podczas Nocy Muzeów w Kaliszu i okolicach. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń można znaleźć na stronach internetowych instytucji kulturalnych.

Noc Muzeów to doskonała okazja do poznania historii i kultury Kalisza w wyjątkowej atmosferze. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej oferty i spędzenia sobotniego wieczoru w gronie rodziny i przyjaciół.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń można znaleźć na stronach internetowych instytucji kulturalnych:

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej:
Strona: https://www.muzeumwkaliszu.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/muzeumwkaliszu/?locale=pl_PL
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina:
Strona: https://tarasin.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/GaleriaKalisz/?locale=pl_PL
Cerkiew pw. Św. App. Piotra i Pawła w Kaliszu:
Facebook: https://www.facebook.com/CerkiewKalisz/?locale=pl_PL
Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK:
Strona: http://www.pttk.kalisz.pl/
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie:
Strona: https://www.okl.lasy.gov.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/OKLGoluchow/?locale=pl_PL
Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku:
Strona: https://www.muzeumopatowek.pl/
Facebook: https://m.facebook.com/people/Muzeum-Historii-Przemys%C5%82u-w-Opat%C3%B3wku/100057386773123/

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze