reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Noc Muzeów. SWWS zaprasza do zwiedzania więzienia

Już w najbliższą sobotę, 14 maja, odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. W akcję włącza się m.in. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości, która tego dnia udostępni zwiedzającym budynek byłego Zakładu Karnego w Kaliszu.

Jak podkreślają organizatorzy, zwiedzający będą mogli obejrzeć to, co dotąd było niedostępne zza wysokiego muru. – Pawilon penitencjarny, cele i ich wyposażenie, dyżurki oddziałowych i wychowawców. – Można przeczytać na facebookowym profilu Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. – Obecni na miejscu funkcjonariusze szkoły oraz studenci, członkowie Koła Naukowego Przyjaciół Historii SWWS, zapoznają zwiedzających z historią oraz specyfiką byłego zakładu karnego.

Więzienie w Kaliszu funkcjonowało w latach 1946-2015. Osadzonymi byli mężczyźni i kobiety, osoby młodociane, tymczasowo zatrzymani, śledczy i skazani na pozbawienie wolności, przestępcy kryminalni i uznani za politycznych.

Obiektem od 2020 roku zarządza Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości. Zabytkowe kompleksy więzienia są w trakcie modernizacji i przekształcenia w centrum wyszkolenia praktycznego, najnowocześniejsze miejsce szkolenia kadr penitencjarnych w Europie.

Budynek Zakładu Karnego w Kaliszu to jedno z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawanych miejsc w mieście, również ze względu na niespotykaną obecnie architekturę.

Na zwiedzanie obiektu organizatorzy zapraszają w sobotę, 14 maja, w godzinach 10.00 – 21.00 (wejście od ulicy Łódzkiej 2).

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze