Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Noc Muzeów w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

18 maja Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza na Noc Muzeów. Tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ oprócz zwiedzania wystaw Muzeum Leśnictwa w godzinach 17:00-01:00, przygotowano szereg dodatkowych atrakcji.

Otwarcie wystawy „Prześwietlamy park, czyli skaning laserowy1 parku-arboretum w Gołuchowie” odbędzie się o godzinie 18:00 w Powozowni. Wystawa zaprezentuje wyniki skanowania laserowego parku-arboretum, które pozwoliły na stworzenie trójwymiarowego modelu tego unikalnego miejsca.

O 18:30 odbędzie się spacer z leśnikami po parku-arboretum, podczas którego będzie można poznać jego historię i walory przyrodnicze. Spacer poprowadzą leśnicy z Nadleśnictwa Gołuchów, którzy z pewnością podzielą się wieloma ciekawostkami na temat parku.

Punktem kulminacyjnym Nocy Muzeów będzie koncert fortepianowy Marii Rutkowskiej i mezzosopranistki Aleksandry Kamińskiej-Rykowskiej. Koncert zatytułowany „Na strunach przyrody” odbędzie się o godzinie 20:30 w Oficynie. Artystki wykonają utwory m.in. Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i Roberta Schumanna, których tematyka nawiązywać będzie do przyrody i romantyzmu. Usłyszymy m.in.:

  • pieśni Stanisława Moniuszki: „Złota rybka”, „Pieśń wieczorna”, „Wilija”
  • utwory wokalne Fryderyka Chopina z tekstem polskich poetów romantycznych
  • utwory fortepianowe z cyklu „Sceny leśne” Roberta Schumanna
  • słynny Polonez Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy
  • kilka utworów popularnych, pochodzących z najbardziej znanych oper i musicali

Oprócz wymienionych wyżej atrakcji, w godzinach 17:00-01:00 będzie można zwiedzać wszystkie obiekty muzealne Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie: Oficynę, Powozownię, Owczarnię i Dybul.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Nocy Muzeów jest bezpłatny.

Źródło: Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie

  1. skaning laserowy to bezdotykowa technologia pozyskiwania informacji o kształcie i powierzchni obiektu. Działa ona na zasadzie wysyłania wiązki lasera i pomiaru czasu jej powrotu do skanera po odbiciu od skanowanego obiektu. Na podstawie tych pomiarów tworzona jest chmura punktów, czyli zbiór punktów reprezentujących położenie powierzchni obiektu w przestrzeni. Skanowanie laserowe to potężna technologia, która ma wiele zastosowań w różnych dziedzinach. Jest to szybka, dokładna i bezdotykowa metoda pozyskiwania danych o kształcie i powierzchni obiektu. Należy jednak pamiętać, że skanowanie laserowe może być kosztowne i utrudnione przez złe warunki pogodowe. ↩︎

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze