baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Noc pełna atrakcji w muzeum w Lewkowie

W sobotę 6 maja 2023r. Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy organizuje Noc w Muzeum. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00, a na samą „nockę” polecają dojechać rowerem. Organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji, w których udział mogą brać całe rodziny.

Muzeum zaplanowało sporo atrakcji dla odwiedzających. Jedną z nich będzie możliwość udziału w plenerze plastycznym pod okiem Małgorzaty Pelczar-Rachwał. Plener zorganizowany będzie w parku na tyłach pałacu, uczestnicy zapoznają się z podstawami rysunku w architekturze oraz podstawami rysowania pejzażu. Na dziś zaplanowane są dwie grupy: o godzinie 13.00 i 14.30. Można zapisywać chętne dzieci na email: info@muzeumwlewkowie.pl

Warsztatownia Mydło i Powidło, z którą Muzeum w Lewkowie nawiązało współpracę, w sobotnie popołudnie organizuje wspaniałe warsztaty pod hasłem: Wielkie mydlenie u Lipskich.

Podczas warsztatów każdy będzie mógł wykonać mydło, wybrać jego kształt, kolor i zapach. Pozna ciekawostki z historii mydła i historii brudu, a także na chwilę zajrzy do starej pralni. Wielkie mydlenie u Lipskich- odbędzie się w godzinach 14:00 16:00 i 18:00. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału na adres e-mail info@muzeumwlewkowie.pl – zachęca prowadząca warsztaty Hanna Wojtyczka.

6 maja 2021r. będzie miał premierę gra terenowa autorstwa Bogumiła Bednarek i Marii Piaskowskiej. Quest nosi tytuł „Z Wojciechem Lipskim po Lewkowie”. – Quest zawiera kilka zagadek, gra terenowa przeznaczona jest do całych rodzin lub grup uczestników. Wyprawa i gra rozpoczyna się przed bramą prowadzącą do kościoła parafialnego. W czasie 2-kilometrowej trasy trzeba rozwiązać kilka zagadek, których rozwiązanie doprowadzi uczestników do skrzyni skarbów z pieczęcią, miejsce ukrycia skrzyni jest dziś tajemnicą – wyjaśnia Bogumiła Bednarek, autorka questu.

Z pewnością ogromnym przeżyciem dla odwiedzających pałac 6 maja będzie spotkanie z hodowcą ptaków drapieżnych, leśnikiem Patrykiem Ortellem, który pojawi się w towarzystwie drapieżnego ptaka, z którym – o ile będzie w humorze – będzie można zrobić sobie zdjęcie.

Atrakcji jest sporo, ponieważ planujemy także warsztaty kulinarne z wypiekiem chleba w pałacowej kuchni oraz warsztaty zielarskie. Oby dopisała nam pogoda, bo póki co na zainteresowanie mieszkańców powiatu ostrowskiego i nie tylko mogliśmy liczyć. Przypomnę tylko, że w ciągu 6 miesięcy działalności muzeum gościliśmy aż 10,5 tysiąca osób. Zapraszamy całe rodziny, najlepiej rowerami, tym bardziej, że z Ostrowa Wielkopolskiego prosto pod bramy pałacu prowadzi ścieżka rowerowa – dodaje dyrektor Sylwia Nowicka.

Ogromną atrakcją będzie oprowadzanie wycieczek po parterze pałacu Lipskich przez społecznych przewodników. Zwiedzanie odbywać się będzie od 16.00 do godziny 20.00, o każdej pełnej godzinie. Ponadto w Muzeum w Lewkowie podczas zwiedzania będzie można zobaczyć wystawę poświęconą Konstytucji 3 Maja, wypożyczoną z Archiwum Akt Dawnych w Warszawie.

Źródło: Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze