Noc Zawodowców 2022, czyli „Zawodowa Moc”

Przed nami piąta edycja Nocy Zawodowców – Zawodowa Moc, która odbędzie się na terenie całej Wielkopolski. W tym roku wydarzenie odbędzie się stacjonarnie. Organizatorzy przygotowali dla uczniów kl. 7 i 8 szkół podstawowych z terenu powiatów: m. Kalisz, kaliskiego, pleszewskiego, jarocińskiego, ostrzeszowskiego i krotoszyńskiego Grę Zespołową, która odbywać będzie się etapami w terminie pomiędzy 26 września a 7 października.

W ramach Gry uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy w zawodach w siedzibach lokalnych Pracodawców, spróbują swoich sił w Quizie Zawodoznawczym oraz wykonają zadania w Muzeum Historii Przemysłu oraz Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku. Drużyny będą zdobywać punkty na każdym z etapów Gry. Suma punktów z poszczególnych części Gry pozwoli wyłonić Nam 3 zwycięskie Drużyny w każdym z powiatów.

W wydarzeniu mogą wziąć udział Drużyny w składzie: 4 uczniów plus Opiekun. Drużyny do zabawy mogą zgłaszać nauczyciele, pedagodzy, doradcy zawodowi, czy rodzice/opiekunowie do dnia 20 września 2022 roku.

ZGŁOŚ UDZIAŁ DRUŻYNY JUŻ DZIŚ >>> https://forms.gle/QG9jNXBc6e34xuja7

REGULAMIN WYDARZENIA >>> REGULAMIN NOCY ZAWODOWCÓW 2022

Finał tegorocznej Nocy Zawodowców odbędzie się w piątek – 7 października w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Opatówku, ul. Szkolna 5.

Spotkamy się wtedy z Uczestnikami Gry na specjalnie przygotowanym wydarzeniu, na którym poznamy zwycięskie Drużyny Nocy Zawodowców. Ponadto planujemy na ten dzień wiele aktywności i atrakcji m.in. pokazy zawodowców oraz pokaz laserów.

Celami inicjatywy są: popularyzacja kształcenia dualnego i zawodowego, pogłębianie wiedzy na temat różnych zawodów, a także rozwijanie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia.

NOC ZAWODOWCÓW – edycja 5.0 została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka.

Organizatorem Nocy Zawodowców jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Współorganizatorami wydarzenia są:

Izba Rzemieślnicza w Kaliszu, Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Urząd Miasta Kalisza, Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Starostwo Powiatowe w Pleszewie, Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Partnerami wydarzenia są:

Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości Związek Pracodawców w Kaliszu, Związek Rzemieślników Cechowych w Kaliszu, Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie, Cech Rzemiosł, Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie, Cech Rzemiosł Różnych w Grabowie nad Prosną, Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie. Urząd Miejski Gminy Opatówek.

W razie pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z Panią Małgorzatą Mikołajczyk, tel. +48 572-934-820, e-mail: m.mikolajczyk@cwrkdiz.kalisz.pl.

źródło: CWRKDiZ

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze