baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

„Noche de tango” na patio Calisia One

„Noche de tango” było tytułem trzeciego spotkania z cyklu 16. Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski, które przybliżyło słuchaczom rytmy tanga argentyńskiego w wykonaniu wokalistki Magdaleny Lechowskiej oraz Wiesława Ochwata (akordeon) i Mikołaja Kostki (skrzypce). W programie koncertu przewidziano także pokaz taneczny w wykonaniu tancerzy tanga argentyńskiego.

Magdalena Lechowska, polska wokalistka o latynoskiej duszy, zawsze próbowała łączyć dwa światy: południowoamerykański i polski, co zaowocowało projektem Tango Polaco. W ramach tego projektu powstały nowe interpretacje najwybitniejszych utworów wywodzących się z ponad stuletniej tradycji polskiego tanga. Nowe aranżacje łączyły elementy jazzu, muzyki elektronicznej i tradycyjnego brzmienia tanga. Co więcej, wokalistka przetłumaczyła na język hiszpański wybrane polskie tanga, co nadawało projektowi jego unikalny charakter.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze