Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Nominacja profesorska dla Katarzyny Sygit

Prezydent Kalisza wręczył prorektor kaliskiej uczelni kwiaty i upominki. Wszystko dlatego, że kilkanaście dni temu, prof. Katarzyna Sygit z rąk Prezydenta RP odebrała nominację profesorską w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

„Dziś pogratulowałem pani profesor tego wspaniałego osiągnięcia, które jest także powodem do dumy dla całego miasta. Z profesor Sygit rozmawialiśmy o rozwoju kaliskiego szkolnictwa wyższego oraz promocji zdrowego trybu życia – nie tylko pod kątem czysto teoretycznym, ale też faktycznym. Pani profesor, przed laty pływaczka, sama jest znakomitym wzorem dbałości o zdrowie. Taka autentyczność trafia do studentów!”.

– powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

„Jest mi niezmiernie miło, że zostałam wyróżniona przez prezydenta Kalisza, ale wszystkie ciepłe słowa, jakie padły pod moim adresem, należy traktować również, jako wsparcie dla całej Akademii Kaliskiej”.

– dodała prof. Katarzyna Sygit.

Podczas spotkania ustalono, że Miasto wspólnie z Akademią Kaliską będzie organizować w przestrzeni miasta wydarzenia promujące zdrowy tryb życia. Pierwszy wspólny piknik zdrowotny odbędzie się niebawem w Parku Przyjaźni.

Źródło: Akademia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze