baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

NOSAL: Kłysz zdradził. GRABOWSKI: Brak charakteru i wstydu

W ostrych słowach skierowanych do Jana Adama Kłysza, który we wtorek 28 maja dzięki poparciu PiS został Starostą Kaliskim, Krzysztof Nosal zarzucił mu działanie na szkodę porozumień koalicyjnych. Wskutek wczorajszego głosowania Nosal po niemal dwóch dekadach utracił fotel Starosty.

Były już Starosta Kaliski, który swoją funkcję pełnił aż 17,5 roku, Krzysztof Nosal we wpisie na Facebooku zaczyna wprost:

27.11.2006r. Rada Powiatu Kaliskiego powierzyła mi funkcję Starosty Kaliskiego, którą pełniłem przez cztery kadencje. Na sesji w dn. 28.05.2024r. w wyniku zdrady partyjnego kolegi Jana Adama Kłysza zostałem pozbawiony tej funkcji” (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Dosadnie ocenił zachowanie Kłysza jako złamanie uzgodnień poczynionych wcześniej przez koalicjantów.

Tym samym swoim zachowaniem p. Kłysz przekreślił ustalenia koalicyjne” – napisał Nosal.

Krytycznie na temat zachowania Kłysza wypowiada się również Krzysztof Grabowski, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Poznaniu i prezes Zarządu Powiatowego PSL w Kaliszu. W oświadczeniu pisze:

„Wojewódzki Sąd Koleżeński Polskiego Stronnictwa Ludowego w Poznaniu wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec Jana Adama Kłysza i zawiesił go na czas postępowania w prawach członka PSL. (…) Jego zachowanie jest niegodne członka PSL”.

Grabowski nie pozostawia złudzeń, że przyczyną postępowania był start Kłysza na stanowisko starosty „wbrew ustaleniom” i „przeciwko wieloletniemu staroście kaliskiemu Krzysztofowi Nosalowi”. Dodaje też uszczypliwie:

„Nie wzywam pana Jana Adama Kłysza o złożenie mandatu radnego, bo do tego trzeba mieć odpowiedni charakter i poczucie wstydu a to z pewnością nie występuję”.

Mimo utraty stanowiska, Nosal podkreśla swoją satysfakcję z dokonań podczas sprawowania urzędu starosty. Dziękuje radnym, członkom zarządu, samorządowcom i organizacjom pozarządowym za współpracę. Zaznacza też, że jego praca przyczyniła się do sukcesu powiatu kaliskiego:

„Zostawiam Powiat Kaliski z ogromem zrealizowanych inwestycji z pozyskanymi środkami finansowymi na realizację kolejnych. Zaczynałem swoją pracę z budżetem powiatu ok. 23 mln zł do dyspozycji, a obecny budżet na 2024 rok to kwota dochodów 113 mln zł i wydatków 147 mln zł.”

„Po tych 17,5 latach odchodzę z funkcji w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku” – deklaruje Nosal, równocześnie zapowiadając dalszą działalność na rzecz mieszkańców powiatu.

CZEKAMY NA KOMENTARZ JANA ADAMA KŁYSZA.

Przypomnijmy, że te zaskakujące wydarzenia miały miejsce podczas drugiej sesji nowej Rady Powiatu Kaliskiego. Jak relacjonowaliśmy, pierwsze pęknięcia w świeżo utworzonej koalicji PSL, KO i Stowarzyszenia Ziemia Kaliska Razem pojawiły się już na początku maja. Kulminacją było zaskakujące głosowanie, w którym Jan Adam Kłysz przy wsparciu radnych PiS pokonał dotychczasowego starostę Krzysztofa Nosala, zdobywając 11 głosów i tym samym obejmując funkcję Starosty Kaliskiego.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze