Nowa odsłona VII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Leśnej i Łowieckiej

VII Międzynarodowy Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbył się 15 maja. W ramach Festiwalu miejsce miały: VII Gołuchowski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich oraz VII Gołuchowski Konkurs Muzyki Myśliwskiej. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną wywołaną wirusem SARS CoV-2, Festiwal przybrał nową zdalną formę. Z sygnalistami z całej Polski łączono się poprzez komunikator internetowy.

Wydarzenie, w formie spotkania on-line, odbyło się w budynku konferencyjno-edukacyjnym Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Oficjalne rozpoczęcie nastąpiło o godz. 10:00 słowem wstępu wygłoszonym przez Dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, Benedykta Roźmiarka. W konkursie udział wzięło 31 osób, w tym 22 solistów i cztery zespoły. W składzie jury zasiedli: Krzysztof Kadlec (przewodniczący), Agnieszka Rybicka i Andrzej Kulka.

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Kaliszu ufundował sygnałówkę dla najlepszego zawodnika w klasie A. Zwycięzcą w tej kategorii okazał się Błażej Chmielewski grający w Zespole Trębaczy Leśnych „Bór”. Nagrodę Grand Prix Festiwalu – statuetkę żubra przyznano Zespołowi Trębaczy Leśnych „Bór” za najlepsze, przepiękne wykonanie utworów w muzyce myśliwskiej.


Źródło: OKL w Gołuchowie

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter