baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Nowa pływalnia na Dobrzecu

Trwają prace związane z budową nowoczesnej pływalni na osiedlu Dobrzec. Obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom w połowie 2023 roku. Basen będzie spełniał standardy użytkowe oraz sportowe, które pozwolą na organizację profesjonalnych zawodów rangi ogólnopolskiej

Zakończyły się prace rozbiórkowe starej konstrukcji basenu „Delfin”. W jego miejscu powstanie nowa pływalnia, zlokalizowana na największym osiedlu mieszkaniowym w Kaliszu przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Kompleks wybudowany zostanie na obszarze blisko 4,5 tys. m2, a sam budynek będzie miał powierzchnię około 1800 m2. Inwestycja będzie składać się z trzech elementów: budynku pływalni z częścią biurowo-socjalną i techniczną, zagospodarowaniem terenu oraz chodników i parkingu. Przy obiekcie znajdzie się również parking i wodny plac zabaw. 

Trwają prace fundamentowe, a mieszkańcy wybrali już kolor elewacji. Zgodnie z ilością głosów, powstanie obiekt w kolorze szarym. Pływalnia ma być nie tylko nowoczesna i funkcjonalna, ale również ekonomiczna w utrzymaniu. Ułatwią to odnawialne źródła energii. Nowy obiekt zostanie ponadto wyposażony w podnośnik hydrauliczny, który ułatwi korzystanie z pływalni osobom z niepełnosprawnościami oraz w automatyczny odkurzacz basenowy. Będzie też trybuna, która pomieści 120 widzów i umożliwi im obserwowanie zawodów sportowych.

Basenem będzie zarządzać spółka Aquapark Kalisz Sp. z o.o. Wykonawcą inwestycji jest Firma Budowlana Marek Antczak.

Źródło: Miasto Kalisz
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze