Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Nowa Pracownia Medycyny Nuklearnej w Kaliszu otwarta!

We wtorek 12 marca odbyło się oficjalne otwarcie Pracowni Medycyny Nuklearnej w kaliskiej filii Wielkopolskiego Centrum Onkologicznego przy ulicy Kaszubskiej. Z tej okazji w Kaliszu gościł Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Otwarcie nowej pracowni to konsekwencja naszej strategii przybliżenia kompleksowej opieki nad pacjentami onkologicznego do pacjenta, bliżej jego miejsca zamieszkania. Dojazd do miejsca pomocy onkologicznej powinien być jak najmniej odległy.

oznajmił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Od teraz pacjenci z południa województwa mają dostęp do specjalistycznych badań scyntygrafii oraz PET/CT, czyli możliwość znalezienia niewielkich ognisk choroby, często niewidocznych w innych metodach diagnostyki obrazowej.

Jesteśmy po prostu bardziej bezpieczne jeśli chodzi o nasze zdrowie i zdrowie naszych bliskich. Dlatego dziękujemy Marszałkowi Województwa i wszystkim, którzy się przyczynili do sfinansowania tej inwestycji –

wspomniała Eugenia Dobrowolska z kaliskiego klubu Amazonek

Dzięki nowej pracowni istnieje szansa, że skróci się także okres czekania na badanie. Dziś przeciętny czas oczekiwania na nie wynosi 4 tygodnie.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze