Nowa środkowa na nowy sezon

Znane są już przynajmniej dwie zawodniczki z każdej innej pozycji w składzie Energi MKS Kalisz na sezon 21/22 – pora na środkowe, a pierwszą z nich jest Justyna Łukasik.

Justyna urodziła się w Gdańsku, mierzy 188 cm wzrostu i 303 cm zasięgu w ataku, jest starszą siostrą skrzydłowej Chemika Police Martyny Łukasik. Swoją karierę rozpoczynała w UKS Jasieniaku Gdańsk i później w gdańskiej Gedanii. Podtrzymując pomorskie korzenie pierwszy raz w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrała w barwach Gedanii Żukowo, a po jej upadku dołączyła do Atomu Trefla Sopot. Łącznie na parkietach TAURON Ligi rozegrała 10 sezonów w barwach (poza wspomnianymi wcześniej) Trefla Proximy Kraków, Chemika Police, DPD Legionovii Legionowo i E.Leclerc MOYA Radomki Radom. Jest czterokrotną medalistką Mistrzostw Polski (złoto, dwa srebra i brąz w Atomie Treflu Sopot), dwukrotnie zdobywała także Puchar Polski (Atom i Chemik Police).

W poprzednim sezonie Justyna Łukasik zagrała w 30 meczach w barwach Radomki będąc podstawową środkową. Zdobyła 263 punkty, z czego 49 blokiem i 15 zagrywką. Została MVP wygranego meczu z ŁKS-em, a jej najlepszy wynik w pojedynczym meczu to 19 punktów w drugim meczu serii o 3 miejsce w TAURON Lidze, ponownie przeciw ŁKS-owi. Dobre mecze rozgrywała również w półfinale TAURON Ligi przeciw późniejszym mistrzyniom Polski, Chemikowi Police.

To pierwsza środkowa z potwierdzonym kontraktem na przyszły sezon. Dołącza do pięciu innych, nowych zawodniczek w kaliskim zespole (Natalii Gajewskiej, Oriany Miechowicz, Oli Dudek, Karoliny Drużkowskiej i Kingi Wysokińskiej), w zespole zostają Monika Gałkowska, Emilia Mucha, Sylwia Kucharska i Oliwia Bałuk.

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska, Natalia Gajewska

Atakujące: Oriana Miechowicz, Monika Gałkowska

Środkowe: Justyna Łukasik,

Przyjmujące: Aleksandra Dudek, Emilia Mucha, Karolina Drużkowska

Libero: Kinga Wysokińska, Oliwia Bałuk

Sztab: Jacek Pasiński (I trener)

Źródło: Energa MKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze