Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Nowa wystawa w Galerii Centrum

Nowa wystawa w Galerii Centrum. „Ujęcie” Natalii Wagner można obejrzeć od 20 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Wystawa będzie czynna do 21.04.2024, natomiast wernisaż odbędzie się 20 marca o godzinie 18.00

Natalia Wegner „Ujęcie”

ckis.kalisz.pl

Natalia Wagner jest Absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom obroniła w Pracowni Linorytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Po studiach, w latach 1999-2004, pracowała w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis jako asystentka prof. Andrzeja Macieja Łubowskiego. Od 2003 r. pracuje w macierzystej uczelni, obecnie Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie w przeszłości pełniła funkcję asystentki. prof. Ireneusza Domagały. W 2011 uzyskała stopień doktora sztuki, a w 2020 roku stopień doktora habilitowanego. Od 2021 roku jest kierownikiem XII Pracowni Rysunku.
Od 2016 roku współpracuje z Galerią 33 w Ostrowie Wielkopolskim, której założycielem i kuratorem jest Krzysztof Ryfa.
Zajmuje się malarstwem na papierze stosując technikę kolażu polegającą na umieszczaniu w obrazach spreparowanych malarsko materiałów.
Zrealizowała 40 wystaw indywidualnych, brała udział w około 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
Mieszka i tworzy w Mosinie pod Poznaniem.

Ujęcie
Zdarzenia następują szybko, w niemych niemal spektaklach, od zachwytu, aż do znużenia. Szarość mżawki niweczy wjazd pola, linia, z której tryska niebo, lustra wiaduktów. Chciałoby się objąć to wzrokiem, przenieść, przechować, lecz w pędzie wszystko przelewa się, unieważnia.
A jednak… Siatki, przekątne, współrzędne. Ocalałe z widzeń. Z nich biorą się miary, kierunki. Z wygrawerowanych w umyśle wzorów.
Aluminiowe ramy. Ktoś powiedział: kasetony. Małe, podręczne i kłopotliwie duże. Zaglądając pod szkło obraz rozpada się na kawałki. Papier, farba ostatecznie przejmują opowieść. Droga sklejona z niebem, podniesiona zostaje z podłogi. Dwa strzępy z myślą o horyzoncie, na tle okna w pracowni. Nieregularne krawędzie, kadry. Ujęcia wymyślonego filmu. Na czas schnięcia kleju.
Natalia Wegner

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze