reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Nowa wystawa w Wieży Ciśnień

Wieża Ciśnień zaprasza do obejrzenia nowej wystawy „Plakat Filmowy”. Ekspozycja, na którą składają się plakaty wykonane przez artystę Pana Bartosza Kosowskiego, pojawią się już 2 grudnia o godz. 18:30. Odbędzie się również spotkanie z samym artystą po wernisażu.

Bartosz Kosowski – rocznik 79. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz filologii angielskiej we Wrocławiu. Od piętnastu lat zajmuje się plakatem filmowym, ilustracją prasową oraz portretem. Współpracował między innymi z Apple, Lucas film, Disney, HBO, Canal+, Netflixem, Legendary Pictures, Studiem Filmowym Kadr, „The New Yorker”, „The Economist” „The New Republic”, „The Hollywood Reporter”, „Entertainment Weekly” czy „Politico”. Jego prace były wielokrotnie wyróżniane za granicą, w takich konkursach, jak World Illustration Awards, New York Festival Awards, American Illustration, Spectrum, 3×3, Graphis, Polish Graphic Design Awards, czy European Design Awards i publikowane w prestiżowych wydawnictwach Tas chen, Abrams, Hug inn & Muninn oraz Bloomsbury. Kosowski jako jedyny Polak jest laureatem pięciu złotych i jednego srebrnego medalu przyznawanych przez amerykańskie stowarzyszenia ilustratorów, a tylko w ciągu ostatniego roku jego prace zdobyły łącznie 26 nagród i wyróżnień, między innymi dwa złote medale Society of Illustrators za pracę „Znikający dyktator”, brąz „Klubu Twórców Reklamy” i wyróżnienia w konkursach World Illustration Awards, American Illustration, Communication Arts, Polish Graphic Design Awards i Cyprus Poster Trienal. Od ośmiu lat Kosowski jest jednym z mentorów Adobe Design Achievement Awards.

źródło: Wieża Ciśnień

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze