Nowe auta operacyjne kaliskiej straży

W ostatnim czasie do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu trafiły dwa nowe auta produkcji francuskiego koncernu Renault: Dacia Sandero oraz Duster. Pojazdy te wymieniły starsze o wiele od nich: Opla Zafirę i Fiata Punto, które trafiły do jednostek OSP na terenie powiatu kaliskiego.

Zakup dwóch nowych samochodów dla kaliskiej komendy był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Kalisza oraz 10 samorządów na terenie powiatu kaliskiego. Do zakupu swoją „cegiełkę” dodały samorządy Blizanowa, Brzezin, Cekowa, Godziesz Wielkich, Koźminka, Liskowa, Mycielina, Opatówka, Stawiszyna, Szczytnik oraz firma Auto Centrum Lis. Dacie wyposażone są w sprzęt łączności oraz sygnalizację ostrzegawczą, a także posiadają oznakowanie zgodne ze standardami w Państwowej Straży Pożarnej. Będą wykorzystywane nie tylko do działań ratowniczo-gaśniczych, ale również m.in. na wyjazdy w celu kontroli obiektów, w ramach współpracy z urzędami gmin i szkołami oraz do zadań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.

 

Źródło: KM PSP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze