Nowe centrum kultury, czyli Akcelerator?

Prezydent Krystian Kinastowski, wiceprezydent Grzegorz Kulawinek oraz Grażyna Dziedziak – naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki spotkali się z dyrektorami instytucji kultury. W Akceleratorze – nowym miejscu na kaliskiej mapie kultury – rozmawiano o planach na najbliższe, niełatwe dla artystów miesiące.

Akcelerator Kultury powstał po gruntownym remoncie w zabytkowej hali Rogatka. Wkrótce, po zniesieniu obostrzeń, będzie nowym miejscem na kulturalnej mapie Kalisza. Posłuży przede wszystkim organizacjom pozarządowym, amatorskiemu ruchowi artystycznemu.

Obiekt będzie dostępny popołudniami i wieczorami od wtorku do niedzieli. Stanie się domem dla artystów amatorów, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności, odbywać próby czy rozwijać swoje pasje. Będą się tutaj odbywać koncerty, spektakle, wystawy, warsztaty artystyczne, spotkania muzyczne.

 

Źródło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter