Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Nowe nabytki w Jednostkach Strażackich

Uroczyście przekazano kluczyki do nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Dodatkowo Jednostka Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kaliszu oraz jednostki OSP z Iwanowic, Czartek, Morawina oraz Mycielina otrzymały niezbędny sprzęt do ratowania potrzebujących.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości przez dowódcą uroczystości mł. kpt. Jakuba Barana Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP bryg. Robertowi Natunewiczowi.

Nowe pojazdy oraz sprzęt w garażu Jednostki Ratowniczo-Gasniczej nr 1 oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Iwanowic, Czartek, Morawina oraz Mycielina z całą pewnością przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie chronionym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz podniesie komfort pracy ratowników. Zaproszeni na uroczystość goście podziękowali strażakom za wytrwałą służbę i poświęcenie, życząc aby przekazany sprzęt i pojazdy skutecznie pomagały w ratowaniu życia i mienia, złożono również życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, wielu sukcesów i satysfakcji z realizacji planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

  • Pojazd dla Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu odebrał dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 – st. kpt. Grzegorz Kuświk. Przekazany samochód to średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault 3/16 wyposażony w zbiornik wody o pojemności 3000, autopompa o wydajności 1600 l/min.
  • Pojazd dla OSP Iwanowice odebrał dh Jerzy Majas. Przekazany samochód to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM 5/36  wyposażony w zbiornik wody o pojemności 5 tysięcy litrów, autopompę o wydajności 3600 litrów/min.
  • Pojazd dla OSP Mycielin odebrał dh Dariusz Korczyński. Przekazany samochód to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Iveco Daily 1/2,4 wyposażony w zbiornik wody o pojemności tysiąca litrów, autopompę o wydajności 2400 litrów/min.
  • Pojazd dla OSP Czartki odebrał dh Dawid Cierlaczyk. Przekazany samochód to lekki samochód ratownictwa-technicznego Iveco Daily wyposażony w zbiornik wody o pojemności tysiąca litrów, autopompę o wydajności 2400 litrów/min.
  • Sprzęt hydrauliczny dla OSP Morawin odebrał dh Mariusz Cypkun. Przekazany sprzęt to zestaw hydrauliczny Kombi firmy Holmatro,  w którego w skład wchodzi pompa hydrauliczna i nożyco-rozpieracz.

Opracował: mł. asp. Jakub Pietrzak
Zdjęcia: mł. kpt. Albert Famulski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze