reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Nowe place zabaw – gmina i miasto Nowe Skalmierzyce

W tym roku gmina Nowe Skalmierzyce wzbogaci się o dwa kolejne place zabaw – w Czachorach oraz Nowych Skalmierzycach. Wszystko to za sprawą dofinansowania ze środków PROW na lata 2014-2020 w ramach poddziałania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.

Podpisanie umowy burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim miało miejsce 16 stycznia br. W spotkaniu brali także udział radny wojewódzki Andrzej Pichet, przewodniczący samorządu mieszkańców miasta Tadeusz Orzechowski oraz sołtys Kościuszkowa, pod którego podlegają również Czachory, Karol Bukowski.

Pierwsza ze wspomnianych realizacji zakłada montaż drewnianej wiaty, siłowni zewnętrznej oraz urządzeń zabawowych. Jak podkreśla burmistrz podobne inwestycje staramy się wykonywać w różnych częściach gminy, aby jak największa ilość mieszkańców miała dostęp w swoim sąsiedztwie do bezpiecznej oraz przyjaznej przestrzeni. Działka pod inwestycję została uprzednio pozyskana przez samorząd.

Druga realizacja dotyczy mieszkańców Nowych Skalmierzyc – na lokalizację nowego, ogólnodostępnego placu zabaw obrano osiedle Błonie, gdzie teren pod to zadanie został udostępniony od spółdzielni. W tej części miasta, wśród gęstej zabudowy wielorodzinnej, mieszka sporo rodzin z dziećmi, które z pewnością ucieszy ciekawa przestrzeń blisko ich miejsca zamieszkania.

Wniosek na zadania został złożony w ramach naboru ogłoszonego przez LGD Okno Południowej Wielkopolski. Przyznana kwota to 171.800 zł stanowiące około 63,63% wartości inwestycji.

źródło: Nowe Skalmierzyce

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze