Nowe żaglówki na Przystani Kalisz

5 nowych żaglówek klasy Optimist w technologii IODA95 z kompletnym oprzyrządowaniem szkoleniowym zostało zakupionych w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2021 rok.

Żaglówki będą wykorzystywane na Przystani Kalisz do szkolenia dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Takie szkolenia odbywają się od wiosny do jesieni kilka razy w tygodniu, a od maja do września, raz w miesiącu, odbywają się regaty Kaliskiej Ligi Żeglarskiej, otwarte dla wszystkich dzieci. Zajęcia żeglarskie prowadzi kadra instruktorska Harcerskiego Klubu Żeglarskiego „Odkrywca” Kalisz. Według wnioskodawcy, zakup żaglówek ma na celu zaspokojenie oczekiwań młodych kaliszan i ich potrzeby aktywnego spędzania czasu wolnego nad wodą, nauki żeglowania i udziału w regatach. Efektem będzie zainteresowanie młodych kaliszan żeglarstwem i nabycie przez nich nowych, przydatnych umiejętności.

Koszt projektu to 40.473,50 zł brutto i obejmuje on, poza ceną samych żaglówek, również zakup wózków do nich, koszt transportu od producenta, szkolenie z obsługi i konserwacji.

Źródło Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze