Nowe zasady dodatków mieszkaniowych

Od czwartku, 1 lipca będą obowiązywać nowe zasady przyznawania dodatku mieszkaniowego, wynikające z nowelizacji ustawy o dodatkach mieszkaniowych.

Co się zmienia? Kryterium dochodowe będzie ustalane na podstawie przeciętnego wynagrodzenia ogłaszanego przez Główny Urząd Statystyczny, a osoby przebywające w placówkach zapewniających nieodpłatnie utrzymanie nie wchodzą w skład gospodarstwa domowego. Wśród zmian jest także brak zgody na przeprowadzenie wywiadu środowiskowego, który miałby być podstawą odmowy przyznania świadczenia przez gminę, a także to, że zarządcy, którzy nie poinformują gminy o zadłużeniu korzystającego z dodatku mieszkaniowego, muszą liczyć się z karą w wysokości 500 zł.

Nowe druki wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego i deklaracji o wysokości uzyskanych dochodów będą dostępne w punkcie informacji Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Kalisza przy ul. Kościuszki 1a oraz na stronie internetowej www.kalisz.pl w Poradniku Interesanta.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze