Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Noworoczne spotkanie przedstawicieli kościołów i związków wyznaniowych

Prezydent Krystian Kinastowski zaprosił kilkunastu przedstawicieli kościołów i związków wyznaniowych na noworoczne śniadanie do ratusza, by porozmawiać o mieście i współpracy.

Wielokulturowy Kalisz to historia i duży potencjał, który planujemy wspólnie jeszcze lepiej wykorzystać. Jestem przekonany, że współpracując, możemy wiele osiągnąć. Spotykaliśmy się wcześniej, jednak dzisiaj po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni, mamy okazję porozmawiać w tak licznie reprezentowanym gronie przedstawicieli kościołów i związków wyznaniowych. O sprawach Waszych wspólnot i o projektach, które możemy razem realizować – podkreślił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Na zaproszenie prezydenta do kaliskiego ratusza przybyli: JE Damian Bryl – biskup kaliski; Justyna Molasy-Dumais, przedstawicielka Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu wraz z Urszulą Dołęgą-Molasy; ks. Roman Wozniak, duszpasterz Parafii Greckokatolickiej Bizantyjsko-Ukraińskiej; ks. Michał Kühn, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Kaliszu; Jerzy Rycharski, pastor Kościoła Bożego w Chrystusie w Kaliszu; Andrzej Stawikowski, pastor Kościoła Słowo Życia w Kaliszu; Tomasz Wielgosz, pastor Kościoła Zielonoświątkowego; Dariusz Górski, pastor Kościoła Chwały w Kaliszu; Łukasz Piotrowski, przedstawiciel Kościoła Chrześcijan Baptystów w Kaliszu oraz Przemysław Bogdan, pastor Ewangelicznego Kościoła Metodystycznego w Kaliszu.

Przedstawiciele kaliskich kościołów i związków wyznaniowych mieli okazję poznać się nawzajem i porozmawiać o działaniach swoich wspólnot, które łączy przede wszystkim pomoc najbardziej potrzebującym, również za pośrednictwem fundacji. Nie wszyscy pochodzą z Kalisza, niektórzy są tu od niedawna lub po raz pierwszy, inni od wielu lat, dlatego wśród podejmowanych tematów nie zabrakło wątków związanych z bogatą historią naszego miasta.

Zaproszeni goście przyjęli nową inicjatywę włodarza Kalisza z zadowoleniem.

Pana otwartość jest najlepszym dowodem kontynuacji wielokulturowego dziedzictwa Miasta Kalisza. Korzystając z okazji, pragniemy złożyć na ręce Pana Prezydenta życzenia pomyślności, bezpieczeństwa i rozwoju dla władz miasta i jego mieszkańców. Niech miasto Kalisz, położone na ważnym szlaku ludzkich podróży, zgodnie z wielowiekową tradycją będzie miejscem schronienia, odpoczynku i odnowienia dla jego mieszkańców i przybyszów – powiedział pastor Jerzy Rycharski w imieniu uczestników spotkania.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze