baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Nowy ambulans dla pacjentów dializowanych

W czwartkowe przedpołudnie w kaliskim szpitalu zagościła niespodzianka – fabrycznie nowy ambulans do transportu pacjentów dializowanych. Dzięki błyskawicznej akcji, szpital otrzymał nowoczesny pojazd wcześniej niż się spodziewano.

Dzisiejsza dostawa nowego ambulansu była dla szpitala miłym zaskoczeniem, bowiem firma Toyota Mikołajczak Kalisz, która wygrała przetarg, miała czas na realizację umowy do połowy listopada tego roku. Tymczasem samochód podstawiony został na szpitalny podjazd niewiele ponad 1,5 miesiąca po parafowaniu umowy!

Nowy ambulans marki Toyota Proace Verso Furgon, pomieści jednorazowo 8 pasażerów oraz kierowcę i jest odpowiednio wyposażony zgodnie z przepisami dotyczącymi transportu pacjentów dializowanych. Koszt samochodu wyniósł 304 487 złotych brutto, a dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, szpital mógł zrealizować to ważne przedsięwzięcie.

Dyrektor szpitala Kalisz, dr n. med. Radosław Kołaciński, podkreśla, że nowy ambulans przyczyni się nie tylko do zapewnienia odpowiedniego komfortu pacjentom podczas dojazdów na dializy, ale także zwiększy ich bezpieczeństwo.

Obecnie w szpitalu regularnie dializowanych jest 80 Pacjentów. Blisko 60 osób korzysta regularnie z transportu. Pacjenci dializowani są 3 razy w tygodniu. Dotychczas kaliski szpital korzystał z dwóch samochodów przeznaczonych właśnie do przewozu Pacjentów dializowanych. Każde z aut pracujących na 3 zmiany, przejeżdżało w sumie około 20 tysięcy kilometrów miesięcznie.

Nowy samochód pozwoli na usprawnienie szpitalnego transportu do stacji dializ. Umożliwi bowiem lepsze wykorzystanie pojazdów dla potrzeb pacjentów leżących, jak i tych, którzy mogą podróżować w pozycji siedzącej.

źródło: szpital Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze