Nowy miejski Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych jeszcze w styczniu

Miasto Kalisz przygotowuje się do uruchomienia własnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, które planowane jest jeszcze w tym miesiącu, najprawdopodobniej w drugiej połowie stycznia.

W ubiegłym roku rozpoczęto postępowanie przetargowe, jednak zaproponowana przez konsorcjum dwóch firm: EKO i PUK stawka była zbyt wysoka (ponad 1,8 mln zł) w stosunku do tej, którą przewidział zamawiający, czyli Miasto Kalisz (0,5 mln zł). Z tej przyczyny podjęto intensywne działania zmierzające do uruchomienia własnego, miejskiego punktu.

Zgodnie z Regulaminem przyjmowania odpadów do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kaliszu, przyjętym przez Radę Miasta Kalisza podczas ostatniej sesji, punkt będzie czynny dwa dni w tygodniu: w środy w godz. 10 – 18 oraz w soboty w godz. 8 – 16, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

PSZOK będzie zlokalizowany na terenach przemysłowych przy ulicy Piwonickiej, co zapewnia dogodny dojazd dla mieszkańców. Teren znajduje się w sąsiedztwie już istniejących przedsiębiorstw, prowadzących podobną działalność, jak np. skup złomu.

A co z odpadami wielkogabarytowymi?

Zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych Miasto Kalisz ogłosiło przetarg nieograniczony na odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie miasta Kalisza.

Jedyną ofertę złożyło konsorcjum firm PUK i EKO, proponując kwotę ok. 1500 zł brutto za odbiór i transport jednej tony odpadów komunalnych wielkogabarytowych. Dla Miasta kwota ta była jednak zbyt wysoka. Dlatego podjęto decyzję o podpisaniu umowy dotyczącej odbioru i transportu wielkogabarytowych odpadów komunalnych z nieruchomości zabudowanych budynkami wielolokalowymi położonymi na terenie miasta Kalisza w trybie zamówienia z wolnej ręki z PWiK Sp. z o.o., które jest w stanie realizować to zadanie. Szacowana kwota za odbiór i transport odpadów komunalnych przez PWIK Sp. z o.o. wyniesie poniżej 1000 zł brutto za tonę.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych będzie możliwy prawdopodobnie jeszcze w styczniu, po podpisaniu umowy. Ewentualne opóźnienie może wynikać z faktu złożenia przez firmy PUK i EKO odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej, w którym przedsiębiorstwa te kwestionują prawo Miasta do realizacji tej usługi samodzielnie, co w zdecydowanym stopniu przyczyniłoby się do obniżenia kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Kaliszu.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. jest przygotowane pod względem formalnym, technicznym i organizacyjnym do prowadzenia zbiórki odpadów z miasta.


Źródło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Który sportowiec wyróżnił się w tym roku? Rusza zgłaszanie kandydatur

2 grudnia 2021

W Wydziale Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta...

czytaj więcej»

W Książnicy odbył się Festiwal Pluszowego Misia

2 grudnia 2021

Dzień Pluszowego Misia hucznie świętowano w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu....

czytaj więcej»

Kaliszanie upamiętnili 82. rocznicę pierwszych deportacji kaliskich Żydów

2 grudnia 2021

czytaj więcej»

Odbyła się premiera książki “Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939”

2 grudnia 2021

„Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939” to pierwsza...

czytaj więcej»

Powstał „Fortepian ze strychu” – bajka i audiobook dla dzieci

2 grudnia 2021

Do rąk przedstawicieli kaliskich instytucji i organizacji trafił pakiet promujący...

czytaj więcej»

Pełna para na budowach. Listopad i inwestycje w Kaliszu

2 grudnia 2021

Śródmiejska wróciła do życia, Nowy Świat w połowie otwarty, początek...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter