Nowy oddział chirurgii w kaliskim szpitalu

Z dotychczasowego Oddziału Chirurgii w kaliskim szpitalu został wyodrębniony nowy, wysokospecjalistyczny Oddział Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej. W tym miejscu medycy będą się skupiać na leczeniu chirurgicznym pacjentów ze zmianami nowotworowymi w ramach skojarzonej terapii nowotworów, ale także realizować zabiegi w ramach tzw. chirurgii małoinwazyjnej.

Dzięki wdrożeniu nowoczesnych technik operacyjnych, w tych przypadkach kiedy stan chorego na to pozwala, a przebieg pooperacyjny nie budzi zastrzeżeń, pacjent będzie mógł w krótkim czasie (tego samego lub następnego dnia) wrócić do domu – tak, jak się to praktykuje w najlepszych ośrodkach na świecie. Wszystko po to, aby wracać do zdrowia w najbardziej przyjaznym środowisku, mając komfort nielimitowanego kontaktu z zespołem leczącym w razie potrzeby. Oddział Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej prowadzi dr n. med. Sławomir Kaczmarek. Szef dotychczasowego Oddziału Chirurgicznego – dr Zbigniew Bogusz, nadal stoi na jego czele – „odchudzonego” tylko o dawny odcinek „C”.

Źródło: Szpital Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze