Nowy plac zabaw w Głóskach

W ostatnich latach Głóski doczekały się kilku znaczących inwestycji. To zrealizowana w roku 2020 droga powiatowa wraz z ciągiem pieszo-rowerowym biegnąca przez wieś aż do Kotowiecka (2700 m), na którą samorząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce wyasygnował 600 tys. zł oraz realizowana etapami w latach 2021-2022 droga gminna relacji Głóski – Trkusów (1000 m).

Kolejnym przedsięwzięciem cieszącym zwłaszcza najmłodsze pokolenie mieszkańców jest plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną, który powstał na terenie przy świetlicy wiejskiej. Uroczystość jej oficjalnego otwarcia mieszkańcy pod przewodnictwem sołtysa Zdzisława Ciesiółki przygotowali w dniu 11 czerwca br. Wspólnie z nimi świętowali również Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak, który wraz z dziećmi dokonał przecięcia wstęgi oraz ks. dr Jarosław Materliński, który pobłogosławił zgromadzonym, by plac służył do aktywnego spędzania czasu i bezpiecznej zabawy przez długie lata.

Urządzenia, w które wyposażono plac to: zestaw zabawowy, huśtawka podwójna, huśtawka – ważka, bujak, karuzela, piaskownica z plandeką oraz elementy siłowni: biegacz, narciarz, motyl na słupie, orbitrek, wyciąg górny + wyciskanie. Do tego dochodzą ławki z oparciem oraz kosze na śmieci.

Koszt zadania wyniósł 72.914 złotych, z czego 50.000 zł to kwota pozyskana przez Gminę z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” (wydatki poniesione w roku 2021). Dodatkowo inwestycja została ogrodzona – mówi burmistrz. Wydatki na to zadanie – 9 550 zł –  pochodziły zarówno ze środków gminy, jak i sołectwa, natomiast montażu dokonali pracownicy gospodarczy zatrudnieni w Urzędzie.

Po części oficjalnej spotkanie przybrało charakter pikniku. Dzieci ochoczo zabrały się do testowania nowych urządzeń, a następnie brały udział w przygotowanych dla nich zabawach. Na wszystkich czekał zaś poczęstunek, najpierw stół pełen słodkości, a później kiełbaski z grilla.

Źródło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Śmiertelny wypadek w Brzezinach

28 czerwca 2022

25 czerwca o godzinie 23:41 do Stanowiska Kierowania KM PSP...

czytaj więcej»

Pożar ciągnika siodłowego

28 czerwca 2022

28 czerwca Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w...

czytaj więcej»

Ćwiczenia “Woda 2022”

28 czerwca 2022

28 czerwca odbyły się ćwiczenia „Woda 2022” na terenie kąpieliska...

czytaj więcej»

„Cztery pory roku” – projekt Książnicy Pedagogicznej

28 czerwca 2022

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu podsumowała całoroczny projekt czytelniczy „Cztery pory...

czytaj więcej»

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

28 czerwca 2022

Artyści z Południowej Wielkopolski reprezentowali nasz region w 56. Ogólnopolskim...

czytaj więcej»

Prace modernizacyjne zakładu Orli Staw

28 czerwca 2022

Trwa realizacja jednego z kluczowych i najbardziej złożonych zadań przewidzianych...

czytaj więcej»