Nowy regionalny geoportal

Do dyspozycji mieszkańców oddano nowy geoportal – Regionalną Zintegrowaną Infrastrukturę Informacji Przestrzennej Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej (RZIIP AKO). To źródło ogromnej skali różnorodnych informacji, obejmujące teren całej aglomeracji kalisko-ostrowskiej.

System zaprezentowano podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej w Tłokinii Kościelnej. Jego użytkownicy znajdą na platformie przydatne dane dotyczące m.in. środowiska, infrastruktury przestrzennej, mobilności i transportu, zdrowia, przedsiębiorczości, sportu i turystyki, edukacji, kultury i sztuki, szkoleń zawodowych, bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz obsługi klienta. Platforma zawiera również ortofotomapę terenu aglomeracji kalisko-ostrowskiej, bazy danych ewidencji dróg i mostów oraz zdjęcia ukośne i mapy akustyczne Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego.

„Aglomeracyjny geoportal jest narzędziem, które może posłużyć nam wiele lat. W systemie znaleźć można liczbę informacji publicznych o niespotykanej dotąd skali. Zachęcam wszystkich mieszkańców aglomeracji do korzystania z portalu” – powiedział podczas prezentacji geoportalu Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza i prezes zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

RZIIP AKO składa się z trzech podstawowych części – strony informacyjnej, strony mapowej i strony z rejestrami danych. Geoportal dostępny jest na stronie www.akoportal.pl, a korzystanie z niego jest oczywiście bezpłatne. Projekt zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przyznanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 – Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Podczas posiedzenia Rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej przyjęto także sprawozdanie z realizacji budżetu w ubiegłym roku oraz podsumowano wdrażanie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach WRPO 2014-2020. Posiedzenie rady poprzedziło zebranie zarządu stowarzyszenia.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze