Nowy wóz bojowy w jednostce OSP Koźlątków

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźlątkowie już od wielu lat wnioskowali do władz gminy o zakup nowego samochodu dla swojej jednostki. W I kwartale tego roku udało się zrealizować wniosek.

Radni Gminy Lisków wyrazili zgodę na zakup  takiego samochodu i 31 marca wójt gminy Lisków – Maria Krawiec przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy podpisała umowę na zakup używanego samochodu marki Jelcz 415 rok produkcji 1991, który do tej pory służył strażakom ochotnikom w gminie Szczytniki. Teraz za kwotę 28500 zł, wydatkowaną z budżetu gminy, stał się własnością gminy Lisków. Największymi zaletami samochodu są bardzo duża cysterna, która pomieści aż 5000 litrów wody oraz bardzo dobry stan techniczny pojazdu. Przypominamy, że do tej pory druhowie z jednostki OSP Koźlątków dysponowali samochodem STAR 244 rocznik 1978 r.

Nowy samochód zdecydowanie podniesie poziom wyposażenia jednostki OSP Koźlątków oraz usprawni prace druhów ochotników, a co za tym idzie przede wszystkim poprawi i zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

Źródło: UMG Lisków
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze