Nowy zastępca komendanta kaliskiej straży

Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Dariusz Matczak odwołał ze stanowiska Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu wieloletniego funkcjonariusza mł. bryg. Macieja Saganowskiego, który odchodzi na zaopatrzenie emerytalne. Od dzisiaj obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu będzie pełnił kpt. Damian Knop.

Uroczyste wręczenie aktu odbyło się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Po przyjeździe do kaliskiej komendy miała miejsce uroczysta zbiórka pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, na której pożegnano odchodzącego Zastępcę Komendanta Miejskiego i powitano p.o. Zastępcę Komendanta Miejskiego kpt. mgr Damiana Knopa.

Kpt. mgr Damian Knop ukończył Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Kaliszu. Służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Kaliszu rozpoczął 1 marca 2007 r. na stanowisku stażysty. Przeszedł przez kolejne szczeble kariery zawodowej, zajmując kolejno stanowiska: młodszy ratownik, ratownik, dyżurny stanowiska kierowania. Od 1 października 2016 r. pełnił służbę w Wydziale ds. Kontrolno–Rozpoznawczych i BHP (obecnie Wydział Kontrolno–Rozpoznawczy), w którym zajmował stanowiska: starszy inspektor, starszy inspektor sztabowy, kierownik sekcji, a od 1 kwietnia 2020 r. naczelnik wydziału. Jako 18-letni chłopak został wyróżniony przez Radę Gminy w Godzieszach Wielkich za odwagę, jaką wykazał się w czasie uroczystości obchodów 3 Maja, udzielając pomocy tonącemu człowiekowi.  W roku 2003 odznaczony Medalem za Ofiarność i Odwagę nadanym przez Prezydenta RP.  Od wielu lat jest czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Godzieszach Wielkich. Odbywał służbę zasadniczą wojskową w Bazie Technicznej Marynarki Wojennej, gdzie w 2006 r. został odznaczony przez Ministra Obrony Narodowej odznaką Wzorowy Marynarz.

Źródło: KM PSP


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze