O czystych źródłach energii

Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski spotkał się z Maciejem Borowiakiem oraz Karolem Marczakiem, właścicielami kaliskiej firmy, zajmującej się odnawialnymi źródłami energii. Tematem spotkania były nowoczesne technologie, które wspierają obniżenie emisji gazów cieplarnianych.

Firma odpowiedzialna jest za budowę elektrowni słonecznych dla wielu lokalnych przedsiębiorstw z takich branż jak samochodowa, transportowa czy gastronomiczna. We wrześniu bieżącego roku została zakwalifikowana do usług doradztwa wodorowego H2 jako jedna z 15 firm z województwa wielkopolskiego.

Właściciele przedsiębiorstwa za najważniejszy cel obierają edukację w zakresie czystych źródeł energii. Pomóc mają w tym filmy, które publikowane są na ich kanale na YouTube. 

Ich aktualny projekt ma na celu przybliżenie tematyki wodoru szerszej publiczności. 11 października wyjeżdżają do Austrii w celu zaznajomienia się z działaniami stacji ładowania zielonym wodorem Fronius Solhub, który to, oprócz tankowania pojazdów, umożliwia także magazynowanie i konwersję zielonego wodoru. Całość wycieczki zostanie udokumentowana w postaci materiału filmowego, natomiast pojazdem, którym będą się poruszać, będzie samochód elektryczny, udostępniony przez jeden z kaliskich salonów.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter