O dziedzictwie ukraińskim w Akceleratorze

To będzie doskonała okazja, by zapoznać się z dziedzictwem ukraińskim w Kaliszu, czy skosztować tradycyjnych potraw naszych wschodnich sąsiadów. Niedzielne spotkanie zamknie tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w naszym mieście.

Całość rozpocznie krótkie wprowadzenie dotyczące historii społeczności ukraińskiej w Kaliszu. – Zobaczymy także film poświęcony migracji i integracji Ukraińców przebywających w Polsce od 2014 roku – zachęcają organizatorzy. – Ksiądz greckokatolicki, Roman Woźniak, przedstawi współczesne realia życia Ukraińców w naszym mieście i regionie. Nie zabraknie wykonywanej na żywo muzyki i poczęstunku nawiązującego do ukraińskich tradycji kulinarnych.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 września, w Akceleratorze Kultury, przy Nowym Świecie 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00. Tego samego dnia, o godzinie 14.00, w Katedrze Kaliskiej, odprawiona zostanie otwarta, greckokatolicka msza święta św. Jana Chryzostoma w języku polskim. 

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze