O ekologii na pikniku w Morawinie

11 września na zaproszenie wójta Gminy Ceków–Kolonia, Mariusza Chojnackiego, przedstawiciele ZUOK "Orli Staw" gościli na inscenizacji historycznej pn. „Z historią w nowoczesność w Krainie Nocy i Dni”. Impreza odbywała się na terenach rekreacyjnych przy Szkole Podstawowej w Morawinie.

W programie imprezy znalazły się : inscenizacja historyczna “Powstanie oraz szlak bojowy 203. Pułku Ułanów Ziemi Kaliskiej” z udziałem grup rekonstrukcyjnych i mieszkańców gminy; piknik militarny – wystawy historycznego i teraźniejszego sprzętu wojskowego; piknik ekologiczny. Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” przygotował na tę okazję stoisko edukacyjne, które zlokalizowane było w części przeznaczonej na piknik ekologiczny. Wśród przybyłych gości rozprowadzano materiały dotyczące prawidłowej gospodarki odpadami. Odwiedzający mogli również sprawdzić swoje umiejętności segregowania odpadów na specjalnie przygotowanych planszach magnetycznych przedstawiających kosze. Każdy chętny mógł dodatkowo rozwiązać rebus lub odpowiedzieć na przygotowane pytania. Każde wykonane zadanie było nagradzane drobnymi materiałami edukacyjnymi i promocyjnymi. W konkursie licznie brały udział dzieci oraz osoby dorosłe.


Źródło: ZUOK “Orli Staw”

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter