reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

O istotach baśniowych w podaniach Wielkopolski Wschodniej

Studium Animatorów Kultury w Kaliszu zaprasza na prelekcję mgr Marty Kalety dotyczącą istot baśniowych, które występują w podaniach regionu Wielkopolski Wschodniej. Spotkanie odbędzie się 25 listopada 2022 roku o godzinie 17:00.

Planowanych jest kilkanaście prelekcji w różnej tematyce. Będą poruszane zagadnienia dotyczące sztuki ludowej czy ubioru ludowego. W każdym miesiącu planowane jest jedno spotkanie.

„Jest to mój autorski pomysł, którego celem jest promowanie kultury regionu Wielkopolski Wschodniej. Zagadnienia te są także efektem mojej pracy, ponieważ piszę książkę na ten temat. Przegrzebuję wszelkie materiały książkowe i archiwalne. Jeżeli mam możliwość i czas, to staram się odwiedzać informatorów znających historie, które nie były nigdzie prezentowane” – powiedziała Marta Kaleta

Jednym z takich straszydeł, które odkryła pani Marta Kaleta są „Kurze Płucka”. Tym popularne straszydło budziło obawy głównie wśród wielkopolskich dzieci. Jedna z wersji tej legendy mówiła o porywaniu tych najbardziej przemądrzałych najmłodszych przez owe „kurze płucka”!

To oraz inne zagadnienia związane z istotami baśniowymi prezentować będzie Marta Kaleta, etnograf, pracownik Studium Animatorów Kultury oraz wykładowca Wiedzy o Kulturze. Prelekcja odbędzie się 25 listopada 2022 roku o godzinie 17:00 w Studium Animatorów Kultury w Kaliszu.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze