reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

O książce z przedszkolakami – MBP z wizytą w Przedszkolu Jacka i Agatki

W poniedziałkowe przedpołudnie pracowniczka Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu gościła w Niepublicznym Przedszkolu Jacka i Agatki w Kaliszu. Odwiedziła trzy grupy: Żółtą, Czerwoną i Zieloną.

Przewodnim tematem spotkania była książka. Rozmawiano o tym jak powstaje książka i jaką drogę musi pokonać, zanim trafi do czytelnika, jak dbać o książki, jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką. Dzieci mogły poznać zasady korzystania z biblioteki. W grupie Zielonej czytano wierszyki na temat książek i biblioteki oraz z książki „Wiersze naszego dzieciństwa”: „Stefek Burczymucha”, „Tęcza” i „Pranie” Marii Konopnickiej, przypominając o trwającym Roku Marii Konopnickiej, w grupie Czerwonej zaś: „Zawsze wesoło z biedronką Fionką” Benedicte Carboneill. Najmłodsza grupa Żółta wysłuchała z kolei „Wielkanocy Kurczaczka” Urszuli Kozłowskiej. Dzień później Filię nr 2 odwiedziły przedszkolaki z grupy Czerwonej z nauczycielką Elżbietą Felisiak i z grupy Zielonej z nauczycielką Anną Wawrzonowską, aby przekonać się na własne oczy, jak w praktyce wygląda korzystanie z biblioteki, jak założyć kartę i jak znaleźć książkę, która sprawi nam radość i satysfakcję.

Źródło: MBP
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze