O profilaktyce chorób płuc z dyrektorem “Wolicy”

Program profilaktyki chorób płuc był przewodnim tematem piątkowego posiedzenia zarządu stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Samorządowcy o potrzebie badań rozmawiali z dyrektorem Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy.

Każdego roku w Polsce z powodu chorób płuc umierają tysiące osób. Te tragiczne statystyki poprawić mogą działania profilaktyki zdrowotnej. Takie jak wykonywanie prześwietleń RTG. O możliwości realizacji takich badań dla mieszkańców południowej Wielkopolski debatowali dzisiaj samorządowcy, zasiadający w zarządzie stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Badania w każdej gminie może przeprowadzić personel szpitala w Wolicy, dojeżdżając do pacjentów w każdej gminie specjalnie wyposażonym pojazdem. Decyzja o uruchomieniu programu profilaktycznego dyskutowana będzie jeszcze w gronie wszystkich samorządów wchodzących w skład aglomeracji.

 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter