baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

O relacji między przyszłością a przeszłością

Relacja pomiędzy przeszłością a przyszłością nie ogranicza się dzisiaj do kwestii zabytków i ich ochrony. Przeżywamy dziś wielowymiarową zmianę. Dotyczy ona także zmiany naszego stosunku do przeszłości, do naszego patrymonium. Podczas kolejnego spotkania Akademickiego Klubu Dyskusyjnego pod hasłem „Przeszłość przyszłości” zagłębimy się w te zagadnienia.

Dziedzictwo jest procesem nieustannej reinterpretacji przeszłości, w którym zasadniczą rolę odgrywają nasza pamięć i nasz wybór. Dziedzictwo kulturowe to proces posiadający własną dynamikę. Odzwierciedla zarówno stosunek społeczeństwa do świata wartości, jak i sam proces reinterpretacji wartości. W tym tkwi również rosnące znaczenie dziedzictwa kulturowego. Na ile więc transformacja jaką dziś przeżywamy zmienia nasz stosunek do dziedzictwa i jego miejsce wśród priorytetów naszego życia społecznego?

Twórcze wykorzystanie dziedzictwa kulturowego dla rozwoju, a zarazem zachowanie go w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń, jest jednym z najważniejszych dylematów związanych z tym, jak mądrze zarządzać tym zasobem.

Źródło: Akademia Kaliska

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze