reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

O sercu nie tylko w kontekście zdrowia

Villa Calisia została wypełniona po brzegi podczas kolejnego spotkania z cyklu Wieczorów Kobiet. Znana kardiolożka przedstawiła kaliszanom jak dbać o serca. Rozwiała wątpliwości i odpowiedziała na nurtujące pytania.

Bohaterką kolejnego z cyklu Wieczorów Kobiet była prof. Janina Stępińska, znakomita kardiolożka, specjalistka w leczeniu najtrudniejszych chorób serca, twórczyni Kliniki Intensywnej Terapii Kardiologicznej Instytutu Kardiologii w Aninie, członkini honorowa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, któremu przewodniczyła jako pierwsza i jedyna dotąd kobieta na tym stanowisku.

Z naszym miastem prof. Janina jest związana także poprzez pracę naukową ojca. Prof. Tadeusz Drewnowski, literaturoznawca, dziennikarz i krytyk literacki, edytor twórczości Tadeusza Borowskiego i „Dzienników” Marii Dąbrowskiej przez wiele lat współpracował z Kaliskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk.

Info: Kaliska Rada Kobiet

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze