Obchody 100-lecia Pogoni Nowe Skalmierzyce

Między 19 a 20 oraz 26 a 27 czerwca na stadionie w Nowych Skalmierzycach rozgrywały się turnieje z okazji 100-lecia KKS Pogoni Nowe Skalmierzyce. W pierwszy z weekendów mecze rozgrywały drużyny juniora młodszego, młodzika (rocznik 2008) oraz orlika (2010), w drugi: żaka (2012), skrzata (2013), orlika młodszego (2011) oraz skrzata młodszego (2014).

Takie wydarzenie to nie tylko okazja do zdrowej, sportowej rywalizacji z zespołami z innych miejscowości, możliwość integracji środowiska piłkarzy i ich rodzin, ale i piękne preludium do jubileuszowych uroczystości, których kulminacja nastąpi jesienią – skomentował patronujący przedsięwzięciu burmistrz Jerzy Łukasz Walczak. Włodarz Nowych Skalmierzyc wspólnie z wiceprezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Piotrem Kościelnym oraz prezesem KS Pogoń Bernardem Spasowskim gościł też 19 czerwca na odbywającym się na stadionie ostatnim meczu I drużyny Pogoni w IV lidze. Oprócz wręczenia na ręce kapitana drużyny Tomasza Kaczmarka pucharu za pierwsze miejsce we wspomnianej lidze i awans do III ligi, nastąpiło jego pożegnanie związane z przejściem na sportową „emeryturę”.

Wszyscy piłkarze/piłkarki otrzymali medale, a drużyny – puchary, które wręczał burmistrz. Oprócz meczów kibice mogli obejrzeć także okolicznościową wystawę jubileuszową umiejscowioną tuż przy trybunach. Znalazły się na niej zdjęcia obrazujące 100-letnią historię klubu, w tym wydarzenia, zawodników oraz zdobyte przez nich trofea.


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze