baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Diecezja kaliska zachęca mieszkańców miasta do udziału w tradycyjnych obchodach uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 3 czerwca, z zachowaniem obecnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Uroczyste świętowanie tego dnia rozpocznie się Mszą św. na Rynku Głównym o godz. 10.00 pod przewodnictwem biskupa kaliskiego – Damiana Bryla, a następnie spod ratusza wyruszy główna procesja miejska ulicą Zamkową do sanktuarium św. Józefa, następnie ulicami Kolegialną, Sukienniczą i Rzeźniczą, by powrócić na Rynek Główny. Tegoroczna trasa procesji została zmodyfikowana ze względu na prowadzone prace remontowe ulicy Śródmiejskiej i tzw. Złotego Rogu. Diecejza prosi aby asysta ze sztandarami i feretronami przygotowała się do procesji już przed Mszą św. w miejscu wyznaczonym przez służbę liturgiczną o godz. 9.45. „Czas pandemii pokazał nam wszystkim jak bardzo potrzebujemy Jezusa Chrystusa, Jego obecności i zbawczego działania w sakramencie Eucharystii. Wyraźmy naszą wiarę i wdzięczność Bogu poprzez udział w obchodach uroczystości Bożego Ciała, w Mszy św. i procesji ulicami naszego Miasta.” – mówi bp Łukasz Buzun.

Źródło: Diecezja Kalisz; Fot.: Radio Rodzina/arch.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze