baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Obniżone stawki opłaty targowej

Dzisiaj, podczas Sesji Rady Miasta Kalisza podjęto uchwałę w sprawie zmieniającej się wysokości dziennej stawki opłaty targowej oraz wynagrodzenia prowizyjnego na terenie targowiska przy ul. Braci Gillerów w Kaliszu.

Zmienia się wysokość dziennych stawek opłaty targowej z 5 zł za 1 m2 na 2 zł za 1 m2 powierzchni zajętej na sprzedaż. Ustalono stawki w oparciu o zmienioną stawkę tj. 2 zł/m2:

  • przy sprzedaży artykułów rolno-spożywczych i kwiatów – 2 zł/m2,
  • przy sprzedaży motocykli i motorowerów – 4 zł/szt.,
  • przy sprzedaży samochodów: osobowych, mikrobusów, dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony włącznie oraz przyczep lekkich – 14 zł/szt.,
  • przy sprzedaży samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz
    ciągników i autobusów – 20 zł/szt.,
  • przy sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych z lawetą – 20 zł/zestaw,
  • pozostałe artykuły – 2 zł/m2.

Na terenie targowiska przy ul. Braci Gillerów 2-16 pomniejszono wysokość wynagrodzenia prowizyjnego od pobranych kwot przez inkasenta – z 50% na 40%. Obniżenie dziennej stawki opłaty targowej oraz zmiana stawek w zależności od przedmiotu sprzedaży na targowisku przy ul. Braci Gillerów 2-16 przyczyni się do zmniejszenia kosztów dla osób sprzedających swoje towary i tym samym będzie miała wpływ na ich cenę.

Zmiana maksymalnej stawki dziennej opłaty targowej wynika z obwieszczenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 22 lipca 2021r. w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych na rok 2022, która nie może przekroczyć 852,75 zł dziennie.

Projekt uchwały dostępny jest na stronie internetowej 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze