Obroniły tytuł Mistrzyń Polski

Juniorki Energi MKS Kalisz zaledwie tydzień temu wygrały wicemistrzostwo Polski, a w tym tygodniu tytuł Mistrzyń obroniły kadetki. W finałowym spotkaniu turnieju w Olecku pokonały 3:1 LTS Legionovię Legionowo zdobywając złote medale.

Przez turniej w Olecku kadetki przeszły prezentując świetną formę. Fazę grupową wygrały bez straty seta, żeby w półfinale pokonać Enea Energetyk Poznań (z którym tydzień wcześniej kaliski zespół rywalizował w finale juniorek). W finale czekała LTS Legionovia, ale i tą przeszkodę udało się sprawnie pokonać – chociaż emocji nie brakowało.

Zdecydowanie najciekawszy i kluczowy w kontekście całego spotkania był pierwszy set. LTS wyszedł na kilkupunktowe prowadzenia, w końcówce prowadził nawet 23:20, ale dziewczyny w świetnym stylu wróciły do gry i wygrały na przewagi 27:29. Po pewnie wygranym drugim secie w trzecim wygrała Legionovia, ale czwarty znowu należał do kaliskiej drużyny kadetek prowadzonej przez trenera Grzegorza Kowalczyka. Zwycięstwo 3:1 oznaczało obronę zeszłorocznego tytułu i kolejny ogromny sukces kaliskiej siatkówki. Do najlepszej szóstki wybrane zostały: rozgrywająca Klara Kempfi i przyjmująca Karolina Staniszewska, a MVP turnieju finałowego została Zofia Sobanty.

Półfinał: Energa MKS SMS Kalisz – Enea Energetyk Poznań 3:1 (25:15, 22:25, 25:17, 25:20)

Finał Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych: LTS Legionovia Legionowo –  Energa MKS SMS Kalisz 1:3 (27:29, 16:25, 25:19, 19:25)