Oceny piłkarzy KKS-u po barażach z Wigrami Suwałki!

Niesamowita jest to historia, bo KKS w pierwszym sezonie po awansie do II ligi nie tylko podjął walkę z Wigrami Suwałki w barażach o grę na zapleczu Ekstraklasy, ale ostatecznie zwyciężył ją w serii jedenastek! Mecz był transmitowany przez ogólnodostępny kanał TVP Sport, co niewątpliwie jest dużą nobilitacją dla Dumy Kalisza. Poniżej oceny naszych piłkarzy wystawione przez Macieja Antczaka.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu kaliszan, którzy w I połowie wychodzili dwukrotnie na prowadzenie i dwukrotnie szybko dawali wyrównać suwalszczanom. W II połowie spotkania KaKaeSiacy zdominowali piłkarzy z Suwałk, lecz nie udokumentowali tego bramką, co doprowadziło do dogrywki. Obie drużyny „oddychały rękawami”, choć obie miały okazje do tego, aby przechylić szalę na swoją korzyść. KKS-owi zabrakło do tego skuteczności, a Wigrom przeszkodziła obecność VAR-u, która wyłapała rękę napastnika z Suwałk, po której sędzia zrezygnował z przyznania „jedenastki” dla Wigier po faulu Michała Molendy.

Skala ocen 1-10, 5 to ocena wyjściowa:

Michał Molenda 1

Molenda popełnił fatalny błąd przy golu na 2:2, była to całkowicie jego wina. Nie do końca pewny w grze nogami, sporo niecelnych zagrań. Gdyby nie ręka zawodnika Wigier, sprokurowałby rzut karny w pierwszej połowie dogrywki. Poprawnie obronił strzał w 111. minucie, odbijając piłkę na rzut rożny, lecz musiał to wybronić, więc nic nie powoduje, aby dać mu wyższą ocenę niż 1. Dobrze, że w jego miejsce na rzuty karne wszedł Maciej Krakowiak.

Marcin Radzewicz 5

Miał udział w akcji bramkowej – zagrał do Gordillo, ten dośrodkował, a po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Kaszuby. Radzewicz uratował nas w 18. minucie, kiedy to Gawlik dopuścił do zgrania piłki w pole karne przez napastnika Wigier, a w środku obrony była dziura, którą załatał właśnie Marcin. Dość aktywny z przodu, choć czasami za mało dynamiczny. W obronie parę razy przegrał pojedynki 1 vs 1.

Tomasz Hołota 6

Kilka dobrych przechwytów (30., 75. minuta). Niemądry faul pod koniec I połowy z dala od pola karnego, który powinien skończyć się żółtą kartką, natomiast sędzia na szczęście oszczędził Hołotę. Nasi środkowi obrońcy w meczu popełnili sporo błędów, z których dwa skończyły się golami. Tomasz Hołota trafił jednak rzut karny, co poprawia jego ocenę o 1.

Mateusz Gawlik 5

Zanotował kilka dobrych interwencji, lecz podobnie jak Tomasz Hołota należą się też słowa krytyki za kilkukrotne dopuszczenie napastników Wigier do dobrych sytuacji strzeleckich. Mając już żółtą kartkę, raz dość nieodpowiedzialnie sfaulował rywala, co mogło się skończyć drugim kartonikiem.

Filip Kendzia 4

Niezbyt pewny punkt kaliskiej defensywy, podobnie czasami niefrasobliwy w grze defensywnej.

Nikodem Zawistowski 4

Nikodem bazuje swoją grę na szybkości. Kiedy brakło mu sił, zaczął przegrywać pojedynki i zbyt wolno wracał do obrony. Wcześniej jednak dość aktywny.

Adrian Łuszkiewicz 8

Kreator gry, często świetny także w destrukcji, stwarzał zagrożenia swoimi wrzutami z autu bezpośrednio w pole karne, a także wykonywanymi stałymi fragmentami gry. Były one bite bardzo dokładnie. Zablokował wślizgiem strzał w końcówce II połowy, który mógł się zakończyć bardzo źle. Trafił także w serii jedenastek. Bardzo dobry mecz Adriana.

Andrzej Kaszuba 7

Strzelił gola w 5. minucie, co automatycznie podwyższa jego ocenę. Ponadto próbował jeszcze strzałów z dystansu. Dość pewny w destrukcji, dobrze przecinał piłki rywali. Niestety kontuzja z 60. Minuty, której nabawił się po odważnej walne o piłkę, uniemożliwiła mu dalszą grę.

Nestor Gordillo 9

Dość nerwowy i niedokładny na początku spotkania, ale później był największym zagrożeniem dla bramki suwalszczan. Ileż dryblingów, rajdów i strzałów widzieliśmy w wykonaniu Nestora Gordillo! Do tego wywalczył rzut karny w pierwszej połowie, który pewnie wykorzystał. Na początku dogrywki nieco zgasł, ale w 116. minucie omal nie zaliczył asysty, lecz Mateusz Majewski nie był w stanie z metra umieścić piłki w siatce. Wybitny występ przypieczętował bramką w serii jedenastek, która dała nam grę w finale.

Bartłomiej Maćczak 3

Grał przez 95 minut, choć ponownie nie pokazał się ze świetnej strony. Ładnie odnalazł Gordillo przy jednym z kontrataków. W końcówce II połowy próbował nożycami strzelić bramkę, ale uderzył w sam środek i za lekko.

Michał Borecki 3

Świetne podanie na samym początku meczu do Nestora Gordillo, który nie trafił czysto w piłkę. Poza tym niezbyt widoczny.

Bartłomiej Putno 4

Robił trochę szumu z przodu, dobrym podaniem stworzył sytuację w 116. minucie meczu dla KKS-u, ale ogólnie średni występ.

Mateusz Żytko 3

Wszedł na 30 minut dogrywki. Po wejściu grał pewnie i na pewno jego wejście pozytywnie zabezpieczyło tyły kaliszan. Dobrze powstrzymał Patryka Adamka w 100. minucie przy kontrze i akcji 1 vs 1. Miał stuprocentową sytuację z głowy w ostatniej akcji meczu. Nikt go nie krył, piłka leciała bardzo wolno. Środkowy obrońca, który przecież potrafi grać głową, musi to trafić. Nie trafił też karnego, więc ocena to tylko 3.

Mateusz Majewski 3

Nie trafił dwustuprocentowej sytuacji w 116 minucie, poza tym w dogrywce niewidoczny. Strzelił jednak karnego, co poprawia jego ocenę o 1.

Maciej Krakowiak 5

Obronił pierwszego karnego w serii jedenastek, do końca czekając na strzał rywala. Poza tym aktywny na linii, co mogło przyczynić się do pudła piłkarza Wigier w 4. kolejce rzutów karnych.

Drodzy Państwo, finał baraży dla Kalisza! Gramy w sobotę 19 czerwca o 11:25 ze Skrą Częstochowa na stadionie przy ulicy Łódzkiej! Nie może Was zabraknąć na trybunach!

Wigry Suwałki 2-2 KKS 1925 Kalisz

Martin Dobrotka 6, Kamil Adamek 39 – Andrzej Kaszuba 4, Néstor Gordillo 37 (k)