baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Od maja będą możliwe odwiedziny na każdym oddziale

To dobre wieści dla pacjentów i ich bliskich – od 1 maja w „Okrąglaku” przywrócone zostaną odwiedziny we wszystkich oddziałach szpitalnych. Takie rekomendacje, dotyczące zachorowań na infekcje wirusowe przenoszone drogą kropelkową (grypa, RSV, Covid-19 i inne), przedstawił Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych.

Należy jednak pamiętać, że czasowy zakaz odwiedzin może być wprowadzony w miarę rozwoju sytuacji epidemicznej i wystąpienia ognisk epidemicznych. Osoby odwiedzające, pacjenci poradni specjalistycznych, nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej oraz rehabilitacji ambulatoryjnej objęci są bezwzględnym nakazem noszenia maseczek ochronnych.

Nadal w szpitalu odwiedziny pacjentów odbywają się z utrzymaniem następujących obostrzeń epidemicznych:

  • ograniczenie liczby osób odwiedzających do jednej jednoczasowo u jednego pacjenta,
  • obowiązek noszenia maseczki ochronnej przez osoby odwiedzające w każdym oddziale,
  • obowiązek dezynfekcji rąk przez osoby odwiedzające przy wejściu do szpitala i na każde żądanie personelu medycznego w oddziałach szpitalnych,
  • obowiązek korzystania z szatni szpitalnej przez osoby odwiedzające oraz korzystające ze świadczeń ambulatoryjnych (szatnia jest bezpłatna),
  • bezwzględne respektowanie godzin odwiedzin ustalonych w oddziałach szpitalnych.

Źródło: Szpital Kalisz

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze