baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Odbył się kolejny egzamin recertyfikujący dla strażaków ochotników

Realizując zapisy ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu uzyskała wpis na listę podmiotów prowadzących kursy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, prowadzoną przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Dzięki temu wpisowi w jednostkach organizacyjnych podległych Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, w tym również Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu istnieje możliwość prowadzenia egzaminów recertyfikacyjnych z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, potwierdzających tytuł ratownika dla strażaków-ratowników ochotniczych straży pożarnych.

Pierwszy egzamin recertyfikacyjny poprzedzony dwudniowym przygotowaniem odbył się w 8 listopada 2022 roku. 6 marca 2023 roku odbyła się jego druga edycja, również poprzedzona dwudniowym szkoleniem. W skład komisji egzaminacyjnej weszli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Kalisza oraz Ostrzeszowa. Do egzaminu zgłosiło się 34 ratowników z Ochotniczych Straży Pożarnych. W dniu egzaminu stawiło się 28 druhów, spośród których 21 uzyskało ocenę pozytywną z egzaminu.

Źródło: KM PSP

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze