Odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”

Dziesiąte już posiedzenie związku odbyło się ze względów bezpieczeństwa w trybie zdalnym w Villi Calisia. Zgromadzeniu przewodniczył prezydent Kalisza - Krystian Kinastowski, który jest jednocześnie przewodniczacym związku.

W posiedzeniu zgromadzenia uczestniczyli prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast oraz gmin członkowskich związku oraz pozostali przedstawiciele Kalisza, Sieradza i Turku wyznaczeni przez ich rady. W spotkaniu wzięli udział także pracownicy i dyrekcja Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”. Przedmiotem obrad było m.in. przyjęcie protokołów z ostatnich posiedzeń Zgromadzenia Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” oraz przyjęcie sprawozdań z wykonania uchwał podjętych na tychże Zgromadzeniach. Przedstawiciele miast i gmin wysłuchali również sprawozdania z działalności zarządu związku w okresie od 4 sierpnia 2020 roku do dnia 9 marca br.

W trakcie posiedzenia Zgromadzenia Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” podjęło uchwały w sprawach:

  1. Wieloletniej prognozy finansowej Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” na lata 2021–2024.
  2. Planu finansowego Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” na 2021 rok.
  3. Planu pracy Komisji Rewizyjnej Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” na rok 2021.
  4. Zmiany uchwały w sprawie trybu prac nad projektem planu finansowego Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”.

Ponadto przewodniczący zarządu związku – Jan Adam Kłysz omówił postęp prac związanych z trwającą modernizacją Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”. Przedstawił również informację dotyczącą 2 miesięcznej przerwy modernizacyjnej, która planowana jest na IV kwartał 2021 roku. Przedyskutowano także możliwości i termin przyjęcia Gminy Błaszki do Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”.Źródło: ZUOK

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter